+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)
PREKYBA

El. prekyba


Ką reikia žinoti perkant internetu? 

Pagrindinės Jūsų teisės:

Jūsų teisė gauti informaciją

  • prekės ar paslaugos savybes;
  • duomenis apie pardavėją – vardą, pavardę ar pavadinimą;
  • buveinės adresą;
  • kontaktinius duomenis (telefono numerius, elektroninio pašto adresą ir pan.);
  • bendrą prekių ar paslaugų kainą, į kurią įskaičiuoti visi mokesčiai;
  • apmokėjimo, pristatymo;
  • sutarties vyk­dymo tvarką, prekių pristatymo ar paslaugų suteikimo terminą; 
  • teisę atsisakyti sutarties; 
  • prekės garantinio aptarnavimo sąlygas; 
  • apie galimybę pateikti skundą ar reikalauti žalos atlyginimo ne teismo tvarka ir pasi­naudojimo ja sąlygas.

Jūsų teisė atsisakyti sutarties

Vartotojas turi teisę nenurodydamas jokios prie­žasties per 14 dienų atsisakyti internetu sudary­tos sutarties, išskyrus nustatytas išimtis. Jeigu verslininkas nepateikė vartotojui informacijos apie teisę atsisakyti sutarties, vartotojas turi teisę atsisakyti sutarties per 12 mėnesių.

Jeigu vartotojas atsisako sutarties, iš jo gali būti reikalaujama atlyginti tik tiesiogines prekių grą­žinimo (siuntimo arba grąžinimo paštu) išlaidas, jeigu šių išlaidų neprisiima pardavėjas. Negalima atsisakyti kai kurių sutarčių, pavyzdžiui:

  • dėl pagal specialius vartotojo nurodymus pagamintų prekių;
  • dėl greitai gendančių prekių ar prekių, kurių galiojimo laikas yra trumpas;
  • dėl tiekiamų prekių ar teikiamų paslaugų kaina priklauso nuo prekiautojui nepavaldžių finansų rinkos svyravimų, kurie gali kilti sutarties atsisakymo laikotarpiu;
  • dėl supakuotų prekių, kurios buvo išpakuotos po pristatymo ir kurios yra netinkamos grą­žinti dėl sveikatos apsaugos ar higienos prie­žasčių; 
  • dėl supakuotų vaizdo ar garso įrašų arba su­pakuotos programinės įrangos, kurie buvo išpakuoti po pristatymo;
  • sudarytų viešajame aukcione;
  • apgyvendinimo, prekių vežimo, automo­bilių nuomos, viešojo maitinimo ar laisvalai­kio paslaugų, jeigu sutartyje nustatyta konkreti paslaugų teikimo data ar laikotarpis.

Pardavėjo pareiga grąžinti pinigus

Pardavėjas ne vėliau kaip per 14 dienų nuo tos dienos, kurią jis gavo vartotojo pranešimą apie sutarties atsisakymą, turi grąžinti vartotojui visas šio sumokėtas sumas. Grąžinti vartotojui visas sumokėtas sumas pardavėjas turi tokiu pat mo­kėjimo būdu, kokį naudojo vartotojas mokėdamas pardavėjui, nebent vartotojas aiškiai sutiko dėl kitokio būdo ir nepatiria jokių kitų papildomų išlaidų. Vartotojas, nutraukęs sutartį, atsako už prekės vertės sumažėjimą, jeigu jis atliko veiksmus, nebūtinus prekės pobūdžiui, savybėms ir veikimui nustatyti.

Patarimai, kaip saugiai apsipirkti

Būkite atsargūs suktybių atveju, kadangi pasitaiko nemažai fiktyvių prekybos internetu portalų. Būkite apdairūs ir pasitikrinkite, ar prekybos internetu puslapis veikia pakankamai ilgai, kokius rezultatus pateikia internetinės paieškos sistemos (pvz., vartotojų atsiliepimai) ir pan.

Nerizikuokite pirkdami prekybos internetu portale, kuris nepateikia savo adreso ir telefono, o nurodo tik elektroninio pašto adresą.

Atkreipkite dėmesį, ar prekybos internetu portalas yra saugomas. Saugomo portalo interneto adresas prasideda „https“, o ne „http“, apatiniame dešiniajame kompiuterio ekrano kampe matyti spynos arba rakto simbolis. Jeigu jų nėra, patartina nepirkti tokiame portale.

Jeigu išsirinkote ir jau nusipirkote prekę, būtinai atsispausdinkite ar išsisaugokite užsakymo kopiją su patvirtinimo numeriu, visas sąlygas ir taisykles, - taip turėsite pirkimo kvitą atitinkantį dokumentą ir turėsite dokumentus, kurių prireiks iškilus problemoms.

Atidžiai perskaitykite pirkimo-pardavimo perkant internetu sutarties sąlygas, ar nėra smulkiomis raidėmis parašyta, kad Jums reikės sumokėti kokius nors kitus „paslėptus“ mokesčius ir pan.

Kur kreiptis pagalbos?

Vartotojas, manantis, kad jo teisės pažeistos, turi raštu kreiptis į pardavėją ir nurodyti savo reikalavimus. Jeigu vartotojas per protingą terminą negauna pardavėjo atsakymo arba jį gavęs mano, kad jo teisės buvo pažeistos, turi teisę kreiptis į vartotojų teises ginančias institucijas.

Jeigu vartotojas prekes ar paslaugas įsigijo iš kitoje Eu­ropos Sąjungos valstybėje narėje ar Islandijoje ir Norvegijoje veikiančio pardavėjo ar paslaugos teikėjo, dėl pažeistų teisių gynimo gali kreiptis į Europos vartotojų centrą.

Jei vartotojas įsigijo prekes ar  paslaugas iš Lietuvoje veikiančio pardavėjo ar paslaugos teikėjo, dėl pažeistų teisių gynimo gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Daugiau informacijos apie savo teises perkant prekes internetu ar ne prekybai skirtoje vietoje galite rasti čia.

Susijusios naujienos


„Juodasis penktadienis“ – septyni Europos vartotojų centro ekspertų patarimai
„Juodasis penktadienis“ – Europos ir net pasaulinio masto apsipirkimo reiškinys, viliojantis ypatingomis kainomis ir nuostabiais pasiūlymais. Tačiau ne visi reklamos pažadai išsipildo. Siūlome septynis patarimus saugesniam „Juodojo penktadienio“ apsipirkimui, kurie leis jums atskirti dėmesio vertus pasiūlymus nuo kitų.
Skaityti
Informacija dėl “myRobotcenter GmbH” nemokumo
Europos vartotojų centras Austrijoje informavo, kad 2022-05-19 Feldfirch apygardos teismo sprendimu (bylos numeris 14 S 10/22s) Austrijoje registruotai įmonei "myRobotcenter GmbH" yra pradėta reorganizacijos procedūra su savarankišku administravimu.
Skaityti
Teisė gintis nuo nepagrįsto geografinio blokavimo – jau treji metai vartotojų rankose
Prieš trejus metus vartotojai įgijo teisę reikalauti, kad verslininkai neribotų tarpvalstybinės prekybos, atsižvelgdami į pirkėjo pilietybę, gyvenamąją ar įsisteigimo vietą. Laisvą prekių ir paslaugų judėjimą visoje ES bei vienodą verslo požiūrį į pirkėją gina Reglamentas dėl nepagrįsto geografinio blokavimo.
Skaityti
PIRKIMAS INTERNETU: SKIRTUMAI PERKANT IŠ VERSLININKO IR PREKYBOS NEVYKDANČIO ASMENS
Sužinokite, kuo skiriasi pirkimas internetu iš verslininko ir prekybos nevykdančio asmens bei kokios vartotojų teisės kiekvienu atveju yra taikomos.
Skaityti
Pažinčių svetainės ir mobiliosios programėlės: kai meilės paieška kainuoja brangiau nei tikėjotės
Kai dėl besitęsiančios koronaviruso pandemijos visoje Europoje dar taikomi apribojimai, vis daugiau žmonių lankosi pažinčių svetainėse ar naudoja mobiliąsias programėles pažintims užmegzti. Artėjant Valentino dienai, Europos vartotojų centras pataria, kaip išvengti prenumeratos spąstų mėgstantiems pažintis užmegzti virtualiai.
Skaityti
Žaisk ir sužinok kaip saugiai apsipirkti internetu!
Žaisk žaidimą https://brandedshoesoutlet.eu/ ir sužinok kaip saugiai apsipirkti internetu!
Skaityti
Didžiųjų išpardavimų metu tuštinti piniginės neskubėkite
Artėjant didžiųjų išpardavimų laikotarpiui parduotuvių vitrinose bei internete apstu įvairių patrauklių pasiūlymų. Prekės kaina ir galimybė ją įsigyti su nuolaida yra vienas svarbiausių veiksnių renkantis pirkinius, tačiau Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skatina neskubėti ir pirkti atsakingai.
Skaityti
Vietoje originalios prekės įsigijote klastotę? Štai kas jūsų laukia
Jos atrodo stilingai ir patraukliai. Jos vilioja nedidele kaina. Tad kam vargintis ir tikrinti, ar tai yra autentiškos prekės, ar tik žinomų prekių ženklų klastotės? Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) primena apie pagrindinius pavojus, kurie tyko įsigyjant neoriginalius gaminius, bei teikia patarimus, kaip neapsigauti apsiperkant internetu arba atostogų metu užsienio šalyse.
Skaityti
Vartotojai, būkite atsargūs – internete tyko spąstai!
Europos vartotojus internete vis dažniau persekioja įkyrios ir klaidinančios reklamos. Jei nenorite įsigyti nereikalingų prekių arba prenumeratos, svarbu kritiškai įvertinti tokius pasiūlymus. ECC-Net parengė filmą, kuris padės lengviau aptikti internete paspęstus spąstus.
Skaityti
5 aktualūs patarimai perkantiems internetu – kaip nepasiduoti „nešvarioms“ pardavėjų taktikoms
Europos Sąjungoje kovo 15-ąją minima Pasaulinė vartotojų teisių diena. Jos tikslas – šviesti ir informuoti vartotojus apie jų teises bei šių teisių gynimo būdus. Pastaraisiais metais smarkiai išaugus atsiskaitymams už pirkinius internetu, Lietuvoje veikiantis Europos vartotojų centras pateikia vertingus patarimus, kaip saugiai apsipirkti taupant pinigus ir tausojant nervus.
Skaityti
INFORMACIJA DĖL PARDAVĖJO SIA „ANIMO FORTI“ (PREKINIS ŽENKLAS INCH2) NEMOKUMO
Europos vartotojų centras Latvijoje informavo, kad 2022-03-30 įmonė SIA “Animo forti” (reg. Nr. 40103824574), dar žinoma kaip Inch2, buvo paskelbta nemokia. Visi įmonės kreditoriai yra kviečiami pareikšti savo kreditorinius reikalavimus paskirtam bankroto administratoriui iki 2022-05-02.
Skaityti
Juodojo penktadienio šventė nuolaidų medžiotojams - juoda diena aplinkai?
Lapkričio 26 d. vyksiantis juodasis penktadienis žymi kalėdinio apsipirkimo sezono pradžią Europoje. Daugelyje šalių tai - diena, kai pardavimų apimtys tiek fizinėse, tiek el. parduotuvėse būna vienos didžiausių metuose. Bet ar išpardavimų maratono pasiūlymai verti kainos, kurią už pardavėjų mums suteiktą progą pigiau įsigyti prekę sumoka gamta?
Skaityti
Sukčiai internetinėse parduotuvėse siaučia ne tik balandžio 1-ąją: 5 taisyklės, kaip jų išvengti
Feisbuko paskyroje suknelę nusipirkusi vartotoja negavo nei rūbo, nei pinigų. Užsienio internetinėje parduotuvėje įsigyta rankinė pasirodė esanti klastotė, o ES pardavėjas, kaip kad tikėjosi vartotoja, iš tiesų registruotas Kinijoje. Tai – situacijos, su kuriomis gali susidurti kiekvienas, perkantis internete.
Skaityti
Nepristatė kalėdinės dovanos? Galite susigrąžinti pinigus
Prekes internetu perkantys ir mokėjimo kortele atsiskaitantys vartotojai turi galimybę susigrąžinti pinigus, jei prekė taip ir nepasiekė adresato. Jie gali kreiptis į savo banką ir prašyti pritaikyti pinigų susigrąžinimo (angl. charge back) procedūrą – tai įrankis, kurio dėka vartotojo bankas grąžina pinigus iš pardavėjo banko, jei pardavėjas neįrodo, kad prekė vartotojui buvo pristatyta.
Skaityti
Šventiniai pirkiniai internetu: kaip išvengti papildomų išlaidų?
Vėluojantis prekių pristatymas, pasiūlymo neatitikęs pirkinys, kartu su pinigais mistiškai dingęs pardavėjas – pirkdami internetu negalite pilnai apsisaugoti nuo tokių situacijų. Tačiau planuodami šventinius pirkinius iš anksto ir vadovaudamiesi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) patarimais, šią riziką galite gerokai sumažinti.
Skaityti
Grąžinate internetu įsigytą prekę? Nedarykite šios klaidos
Pirkimas internetu tapo neatsiejama daugelio mūsų kasdienybe. Tačiau Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pastebi, kad grąžindami internetu įsigytas prekes vartotojai neretai painioja dvi skirtingas teises – teisę grąžinti kokybišką prekę per 14 dienų bei teisę kreiptis dėl nekokybiškos prekės trūkumų. Priklausomai nuo to, kuria teise pageidaujate pasinaudoti, tokius prekės grąžinimo motyvus ir turite nurodyti pardavėjui.
Skaityti
Kaip atsisakyti pirkinio, kuriuo nusivylėte? Įgudusio ES vartotojo atmintinė
Įsigijote ne tokią prekę, kokios norėjote? Nusivylėte savojo pirkinio kokybe? O galbūt, pamatę gautą siuntinį, tiesiog persigalvojote? Dėl karantino augant internetinės prekybos mastams, vis daugiau vartotojų susiduria su panašiomis dilemomis. Vartotojai, apsiperkantys Europos Sąjungoje, turi išskirtines galimybes ginti savo teises, pasinaudodami privalomąja teisine garantija arba tiesiog atsisakydami sutarties bei susigrąžindami pinigus už prekę. Tačiau abu keliai, nors iš pažiūros panašūs, turi ir esminių skirtumų bei gali lemti visiškai skirtingas pasekmes. Kad neapsigautumėte, Europos vartotojų centras Lietuvoje pateikia išaiškinimą, kuo skiriasi teisinė garantija nuo sutarties atsisakymo teisės bei kaip šiais vartotojo svertais naudotis praktinėse situacijose.
Skaityti
3,5 milijonai europiečių pateko į prenumeratos spąstus
Per pastaruosius trejus metus apie 3,5 milijonai Europos vartotojų pateko į prenumeratos spąstus. Iš jų net 19 proc. sumokėjo įvairioms bendrovėms reikalaujamą sumą pinigų, net jei jie nieko neužsakė.
Skaityti
„Juodasis penktadienis“ – patarimai kaip išvengti pardavėjų triukų ir apgaulės
Viena ryškiausių dienų komercijos pasaulyje – „Juodasis penktadienis“. Ši kasmetinės išpardavimų dienos tradicija užgimė JAV 1960-aisiais, siekiant padidinti prekeivių pelnus likus maždaug mėnesiui iki fiskalinių metų pabaigos. „Juodasis penktadienis“ vyksta kitą dieną po Padėkos dienos, paskutinį lapkričio penktadienį. Šiemet tai – lapkričio 25-oji.    
Skaityti
KALĖDINIŲ DOVANŲ PAIEŠKOS INTERNETE ĮSIBĖGĖJA: Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ PRIEŠ PERKANT
Dovanų sūnui užsakytas mobilusis telefonas keliavo daugiau nei pusantro mėnesio, nors pardavėjo tinklalapyje žadėta pristatyti per 1–2 darbo dienas. Tokia „dovana“ sūnaus nepradžiugino, o tėčiui teko kreiptis į vartotojų teisių gynimo instituciją.
Skaityti
Juodasis penktadienis jau čia pat: vartotojų teisių specialistai pataria, kaip apsipirkti atsakingai
Juodąjį penktadienį skelbiantys pardavėjai žada solidžias nuolaidas - juk galimybė prekę įsigyti pigiau yra vienas svarbiausių veiksnių renkantis pirkinius. Tačiau vartotojų teisių gynėjai skatina neskubėti ir pirkti atsakingai.
Skaityti
AKTUALI INFORMACIJA PERKANTIEMS INTERNETU IŠ JUNGTINĖS KARALYSTĖS
Europos Komisija (EK) informuoja apie naujas taisykles perkant prekes internetu iš Jungtinės Karalystės. Nuo šiol iš Jungtinės Karalystės internetinių parduotuvių perkamoms prekėms taikomi tie patys mokesčiai, kaip ir iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių mažmenininkų internetu įsigyjamoms prekėms. Siekiant išvengti nemalonių staigmenų, EK pataria visada atidžiai susipažinti su pirkimo sąlygomis ir informacija apie prekės pristatymą.
Skaityti
Geografinio blokavimo draudimui 2 metai!
Lygiai prieš 2 metus įsigaliojo Reglamentas dėl nepagrįsto geografinio blokavimo, kurio tikslas – užtikrinti laisvą prekių ir paslaugų judėjimą visoje ES bei vienodą verslo požiūrį į pirkėją.
Skaityti
„Juodojo penktadienio“ išvakarėse – rekomendacijos atsakingam verslui
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ragina verslininkus laikytis profesinio atidumo reikalavimų ir teikia rekomendacijas, kaip užtikrinti aiškią ir neklaidinančią informaciją vartotojams apie taikomas akcijas ir nuolaidas.
Skaityti
Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai
Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis. Netinkamas drabužių dydis ar kokybė, aprašymo neatitikusi laisvalaikio paslauga, atšauktas ar atidėtas skrydis, problemos su išsinuomotu automobiliu – tai tik keletas iš daugelio tipinių atvejų, kuomet ES piliečiai priversti kovoti už savo teises.
Skaityti
Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net) - kovai su spąstais socialinėje medijoje
Kiekvieną dieną Europos vartotojai susiduria su tikslinėmis reklamomis, kuriose pateikiami viliojantys pasiūlymai socialinėje medijoje. Facebook, YouTube ir kitos socialinės medijos yra greita ir efektyvi priemonė pasiekti vartotojus, pateikiant pasiūlymus, kuriems jie negalės atsispirti. Tačiau kai kurios bendrovės tuo naudojasi norėdamos įvilioti vartotojus į prenumeratos spąstus arba pasisavinti jų pinigus ir duomenis.
Skaityti
Saugesnio interneto diena - didesniam jaunųjų vartotojų budrumui
2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas - paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net) prisideda prie šios iniciatyvos ir primena - kad naudojantis internetu nekiltų problemų, prisiminkite keletą svarbiausių taisyklių.
Skaityti
1
Reikia patarimoPateikti skundą Apklausa dėl kokybės

Apklausos modulis nėra įdiegtas.