+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

SVARBI INFORMACIJA NUKENTĖJUSIEMS NUO KELIONIŲ AGENTŪROS UAB „ORANGE STYLE“

2021-03-31

jeshoots-com-mseswdmzr-a-unsplash.jpgValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) sulaukė daugiau nei 100 vartotojų kreipimųsi dėl kelionių agentūros UAB „Orange style“ atšauktų kelionių ir negrąžinamų sumokėtų pinigų. Informuojame apie institucijų atliktus veiksmus ir vartotojų teisių gynimo galimybes.

Pagal vartotojų pateiktą informaciją, sutartys buvo sudarytos su Norvegijoje registruotu kelionių organizatoriumi AS „World Visitor“, o kelionių agentūra UAB „Orange Style“ veikė kaip tarpininkas. Kadangi atsakomybė už organizuotos turistinės kelionės sutarties vykdymą tenka užsienyje registruotam kelionių organizatoriui, VVTAT neturi įgaliojimų nagrinėti vartojimo ginčų, kai verslininkas įsteigtas ne Lietuvos Respublikoje.

Atsižvelgiant į tai, kad EVC pagal kompetenciją teikia pagalbą vartotojams, kai pardavėjas yra įsteigtas ES, taip pat Norvegijoje, Islandijoje ir Jungtinėje Karalystėje, EVC kreipėsi į kelionių organizatorių AS „World Visitor“, prašydamas pateikti kilusios problemos sprendimo būdus. Kelionių organizatorius neigė, jog UAB „Orange style“ bendradarbiavo dėl vartotojų kelionių ir informavo, kad pinigų už keliones negavo. Tuo tarpu UAB „Orange Style“ informavo apie bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią už pinigų grąžinimą atsakingas kelionių organizatorius AS „World Visitor“.

Įtardama, kad sutartis tarp agento ir kelionių organizatoriaus yra negaliojanti, VVTAT kreipėsi į Lietuvos policiją,  prašydama įvertinti kelionių pardavimo agento UAB „Orange style“ veiklą ir, esant pagrindui, pradėti baudžiamąją procedūrą. Atlikusi tyrimą, Lietuvos policija konstatavo, jog bendradarbiavimo sutartis yra galiojanti, o agento veikla neturi nusikalstamos veikos požymių. VVTAT tai pat kreipėsi į Norvegijoje veikiančią vartotojų ginčus kelionių srityje nagrinėjančią instituciją „Norsk Reiselivs Forum“ bei Norvegijos vartotojų agentūrą dėl galimybių nagrinėti vartotojų prašymus. Galutinis atsakymas dar nėra gautas – vertinama Norvegijos kelionių garantinio fondo bei AS „World Visitor“ nurodyta informacija.

Kadangi UAB „Orange style“ vadovas pripažino, jog bendrovė yra nemoki, VVTAT panaikino UAB „Orange style“ teisę teikti kelionių pardavimo agento paslaugas.

Vartotojų teisių gynimo galimybės

Kadangi kelionių organizatorius AS „World Visitor“ atsisakė spręsti problemą taikiu būdu ir EVC pagal kompetenciją negali pagelbėti, vartotojai turi teisę savo interesus ginti teisminiu keliu. 

Pažymėtina, kad 2021 m. kovo 26 d. VVTAT gavo advokato raštą dėl 2016 m. panašiomis aplinkybėmis nuo Portugalijoje įsisteigusio kelionių organizatoriaus Qualispresenca, LDA nukentėjusių vartotojų interesų atstovavimo. Su advokato pagalba dalis nukentėjusių turistų atgavo pinigus, taip pat šiuo metu ruošiami tolimesni kreipimaisi dėl pinigų atgavimo. Dėl advokato teisinės pagalbos ir kontaktų suinteresuoti vartotojai gali kreiptis el. paštu [email protected].

Tuo atveju, jei vartotojų sudarytose organizuotos turistinės kelionės sutartyse buvo nurodomas Lietuvoje registruotas kelionių organizatorius UAB „Medholidays“, nepavykus išspręsti ginčo taikiai, vartotojai dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka turi teisę kreiptis į VVTAT: https://vvtat.lt/vartotojams/kaip-pateikti-prasyma/431.

Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės

Apklausos modulis nėra įdiegtas.