+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

SVARBI INFORMACIJA KELIONES IŠ UAB „ORANGE STYLE“ ĮSIGIJUSIEMS VARTOTOJAMS

2020-11-25

jeshoots-com-mseswdmzr-a-unsplash.jpgValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras (EVC) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau vartotojų prašymų dėl kelionių agentūros UAB „Orange style“ nevykdomų įsipareigojimų ir neteikiamų atsakymų vartotojams.

Įvertinusi vartotojų pateiktą informaciją, VVTAT kreipėsi į Policijos departamentą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą bei Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydama pagal kompetenciją įvertinti kelionių pardavimo agento UAB „Orange style“ veiklą ir, esant pagrindui, imtis atitinkamų priemonių. 2020 lapkričio 11 d. gautame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato rašte informuojama apie atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės veiklos.

Kadangi UAB „Orange style“ vadovas 2020 spalio 26 d. raštu pripažino, jog bendrovė yra nemoki, VVTAT panaikino UAB „Orange style“ teisę teikti kelionių pardavimo agento paslaugas.

Pagal vartotojų pateiktą informaciją, turistų su bendrove sudarytose organizuotos turistinės kelionės sutartyse nurodytas Norvegijoje registruotas kelionių organizatorius „World Visitor AS“. Atsižvelgiant į tai, kreiptasi į Norvegijos garantinį fondą dėl garantijos galiojimo ir Lietuvos turistų galimybės kreiptis dėl pinigų grąžinimo. Taip pat kreiptasi į Norvegijos vartotojų agentūrą dėl galimų ES direktyvos dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių (ES) 2015/2302) pažeidimų.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija kviečia vartotojus teikti skundus platformoje www.vartotojuskundai.lt, kurioje renkama nuo UAB „Orange style“ nukentėjusių vartotojų grupė bei svarstoma iniciatyva teikti grupės ieškinį teismui.

Prieš įsigyjant keliones turistams patariame pasitikrinti dėl kelionės organizatoriaus ar agentūros patikimumo:

  • įsitikinkite, kad tai ES įsisteigęs organizatorius;

  • patikrinkite, ar kelionių organizatorius nurodo visus privalomus kontaktinius duomenis (adresą., el. pašto adresą, telefono, nr. ir kt.);

  • patikrinkite kitų turistų atsiliepimus apie konkretų kelionės organizatorių.

  • Įsigyjant keliones iš Lietuvoje įsisteigusių organizatorių, siūlytume vadovautis licencijuotų kelionių organizatorių, kurių priežiūrą vykdo VVTAT, sąrašu.

Daugiau rekomendacijų perkant organizuotas keliones iš svečiose šalyse registruotų kelionių organizatorių rasite čia.


Pateikti skundą Reikia patarimo