+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

INFORMACIJA TURISTAMS DĖL TUI BALTICS ORGANIZUOTŲ KELIONIŲ

2022-03-29

Dėl pinigų grąžinimo už atšauktas kelionių organizatoriaus TT Baltics SIA turistines keliones, vartotojai turi kreiptis į kelionių organizatorių arba pardavimo agentą. Latvijos atsakingos institucijos užtikrina, kad pinigai turistams bus grąžinti, tačiau procesas gali užtrukti.

VVTAT jau informavo apie Latvijoje registruoto kelionių organizatoriaus TT Baltics SIA, veikiančio su prekės ženklu „TUI Baltic“, atšaukiamas organizuotas turistines keliones dėl ekonominių sankcijų įmonės akcininkui pritaikymo.

Kelionių organizatorių priežiūrą atliekantis Latvijos vartotojų teisių gynimo centras kovo 18 d. informavo, kad TT Baltics SIA organizuotas turistines keliones stabdo iki šių metų gegužės pabaigos. Kelionių organizatorius yra atsakingas už turistų informavimą apie atšauktas turistines keliones.

TT Baltics SIA sustabdė savo veiklą ir nebeteikia naujų paslaugų. Atsižvelgiant į šią situaciją, vartotojai, kurie turi sudarę organizuotos turistinės kelionės paslaugų teikimo sutartį su TT Baltics SIA („TUI Baltics“), bet kelionė dar nėra atšaukta, turi teisę neatlikti tolimesnių mokėjimų, kaip numatyta sutartyje, kol situacija neišsispręs.

Lietuvos vartotojai, kurių turistinės kelionės buvo atšauktos, dėl pinigų susigrąžinimo turi kreiptis į kelionių organizatorių arba į kelionių pardavimo agentą, iš kurio įsigijo kelionę. Kaip teigiama Latvijos institucijos pranešime, šiuo metu TT Baltics SIA rengia keliautojų sąrašą, kurių kelionės buvo atšauktos iki gegužės pabaigos, siekdama gauti Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos leidimą, kurio pagrindu bankas galėtų grąžinti pinigus vartotojams iš įšaldytos TT Baltics SIA sąskaitos.

Latvijos vartotojų teisių gynimo centras, bendradarbiaudamas su kitomis susijusiomis institucijomis, imasi visų reikiamų veiksmų ir stebi, kaip grąžinami pinigai turistams, kurių kelionės buvo atšauktos. Vartotojai raginami būti kantrūs dėl pinigų grąžinimo, nes procesas gali būti ilgesnis, nei įstatyme nurodytas 14 dienų terminas.

TUI Baltic kontaktai +370 677 06935, +370 5 2408889, [email protected]

Papildomai informuojame, kad kilus problemai dėl pardavėjo ar paslaugų teikėjo, įsisteigusio kitoje ES valstybėje narėje, taip pat Norvegijoje, Islandijoje ir Jungtinėje Karalystėje, vartotojai gali kreiptis nemokamos pagalbos į Europos vartotojų centrą Lietuvoje (https://www.ecc.lt/lt/ ).

Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės

Apklausos modulis nėra įdiegtas.