+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Vartotojai galės pasinaudoti Europos ieškinių dėl nedidelių sumų procedūra ieškiniams iki 5 000 eurų

2017-08-01

Nuo 2017 m. liepos 14 d. teisminių ieškinių, pagal Europos ieškinių dėl nedidelių sumų procedūra, maksimali suma padidinta nuo 2 000 iki 5 000 eurų

Europos ieškinių dėl nedidelių sumų procedūra pradėta taikyti 2009 m. beveik visoje Europos Sąjungoje (išskyrus Daniją). Tai paprasta ir nebrangi galimybė spręsti vartotojų ir verslininkų ginčus, kilusius vidaus rinkoje. Kai vartotojui, įsigijusiam nekokybišką prekę ar paslaugą kitoje ES valstybėje, nepavyksta taikiai susitarti su verslininku, net ir tarpininkaujant Europos vartotojų centrų tinklui (toliau - ECC-Net) arba jo problema nepatenka į ECC-Net kompetencijos sritį, vartotojas gali pasinaudoti šia teismine procedūra. Iki šiol maksimali ieškinio pagal šią procedūrą suma buvo 2 000 eurų ir tai užkirto kelią platesniam jos naudojimui, todėl sumos padidinimas iki 5 000 eurų vertinamas labai palankiai.

Procedūra taikoma tik tarpvalstybinėms byloms ir yra pakankamai paprasta. Pavyzdžiui, norint pateikti ieškinį kitoje ES šalyje įsikūrusiam pardavėjui Lietuvos vartotojas turi lietuvių kalba užpildyti standartinę formą, pridėti reikalavimą pagrindžiančius dokumentus ir tam tikrais atvejais pateikti teismui pagal savo gyvenamąją vietą.  Žyminis mokestis Lietuvoje sudaro 3 proc. ieškinio sumos, bet ne mažiau kaip 20 eurų. 

Maksimali procedūros ieškinių suma buvo padidinta Europos Komisijos iniciatyva, siekiant, kad procedūra pasinaudotų daugiau vartotojų.

Daugiau informacijos apie šią procedūrą galite rasti čia.

Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės

Apklausos modulis nėra įdiegtas.